Novapress – Директните новини Днес

Жалко! Лудогорец загуби в Разград първия мач с Динамо Загреб

Лудогорец загуби с 1:2 първата битка с Динамо Загреб за плейофа, водещ към групите на Шампионска лига.

Хърватите вкараха два бързи гола в първия мач от третия квалификационен кръг. Още в 6-ата минута Дино Перич даде аванс на гостите, а в 9-ата Серджио Падт си отбеляза автогол, опитвайки се да пресече пас в наказателното поле.

Текпетей върна Лудогорец в играта в 22-ата минута, като през втората част „орлите“ имаха още няколко шанса да се разпишат, като дори удариха греда в 69-ата минута, но така и не стигнаха до втори гол.

Лудогорец започна по-активно срещата, като още в 3-ата минута Расмус Лауритсен успя на метри пред вратата да изчисти топката след изстрел на Пиерос Сотириу.

Първи до гол обаче стигнаха гостите от Загреб. В 6-ата минута Дино Перич си свали топката с глава и с удар от воле матира Серджио Падт.

Само три минути след това Динамо удвои преднината си. Роберт Любичич прати остро подаване в наказателното поле, а при опита си да го пресече с крак Падт прати топката в собствената си врата.

Веднага след това Димо Перич задържа откъсващия се Пиерос Сотириу, но реферът Джунейт Чакър не отсъди нарушение, макар кипърецът да излизаше сам срещу Ливакович, а и ВАР не се намеси.

В 18-ата минута двойно подаване между Сотириу и Рик Джонатан завърши с блокиран удар на бразилеца. В 21-ата минута Текпетей пробва силен изстрел от дистанция, но бе доста неточен.

Минута по-късно домакините се върнаха в двубоя. Изстрел на Якуб Пьотровски бе блокиран и защитата на Динамо се опита да изчисти топката, но тя попадна в краката на Бърнард Текпетей, който с диагонален удар намали изоставането на българския шампион.

В 30-ата минута Каули пропусна добра възможност да изравни резултата, пращайки топката над вратата. В следващите минути опасности пред двете врати липсваха.

В добавеното време на първата част Сотириу получи от Джонатан, но Ливакович бе застанал точно пред кипъреца и не му позволи да отправи хубав удар, а го принуди да се завърти, след което нападателят загуби топката.

За втората част Анте Шимунджа пусна в игра Симон Слуга на мястото на Серджио Падт.

Още в началото на втората част Рик Джонатан стреля извън наказателното поле, но топката се приплъзна по голлинията, а Ливакович успя да я хване преди да я премине.

В 55-ата минута Рик Джонатан отправи още един изстрел, но над вратата. Десет минути след това Сотириу получи пас в наказателното поле и стреля към средата на вратата, но Ливакович се намеси и изби.

В 69-ата минута разградчани бяха близо до втория си гол, но Пиерос Сотириу уцели напречната греда.

Отговорът на Динамо бе изстрел встрани от вратата на Лука Менало в 72-ата минута. Десет минути след това Менало бе изведен, но за щастие на Лудогорец стреля над вратат, след като защитата на „орлите“ не успя да го настигне и спре.

В 89-ата минута влезлият като резерва Игор Тиаго стреля към вратата на Ливакович, но топката премина покрай нея.