Novapress – Директните новини Днес

Жалко! Груба грешка ни провали срещу Катар

България загуби при гостуването си на домакина на Световното първенство тази година Катар с 1:2 в приятелска среща, която е част от минитурнир, от който е и мачът ни с Хърватия във вторник.“Лъвовете“ нямат победа извън България от 2018 година, когато победиха Словения с 2:1 в двубой от Лигата на нациите.

Селекционерът на „трикольорите“ Ясен Петров повика трима дебютанти в групата за турнето в Катар, а срещу домакините първи минути с националната фланелка записа централния защитник на Арда Алекс Петков.

През първата част домакините имаха инициативата, но не застрашаваха сериозно вратата на Николай Михайлов. Удар на Десподов в 11-ата минута след пас на Делев бе блокиран и топката излезе в корнер, а малко след това Неделев не успя да изведе свой съотборник очи в очи с Баршам, но без успех.

В 24-ата минута Васил Божиков извърши нарушение срещу измъкналия се зад гърба му Педро Мигел и съдията посочи бялата точка. Акрам Афиф пък реализира с безпощаден удар, въпреки че Михайлов усети ъгъла. Малко след дузпата Катар имаше втори шанс, но Петко Христов успя да попречи на играч на домакините да отправи хубав удар, а след това Михайлов с крак отрази.

Минута преди края на първата част Неделев стреля от пряк свободен удар, но Баршам успя да избие добре насочената топка.

В началото на втората част Неделев шутира покрай вратата, а „лъвовете“ играеха по-активно и усилията им бяха възнаградени. В 60-ата минута Кристиян Малинов пусна към Кирил Десподов, който с хубав диагонален удар изравни за 1:1.

Четвърт час преди края катарците отново излязоха напред в резултата. Николай Михайлов сбърка с излизането си при изпълнение на пряк свободен удар и Буалем Куки прати топката в мрежата му за 2:1. До края „лъвовете“ опитаха да натиснат, но стигнаха само до слаб удар на Доминик Янков, който не затрудни вратаря Баршам.