Novapress – Директните новини Днес

Кирил Десподов е Футболист на годината!

Кирил Десподов беше определен за номер 1 в анкетата „Футболист на годината“ в България с 203 точки. Името на победителя обяви спортният министър Радостин Василев, а втори и трети останаха Мартин Камбуров (Берое) със 156 точки  и Георги Йомов (ЦСКА) със 72 точки.

112 спортни журналисти от 41 медии дадоха своя вот в 61-ата анкета „Футболист на годината“ и определиха най-добрите в българския футбол за 2021 година в няколко различни категории, а имената на победителите бяха обявени на онлайн церемония.

Първата награда за вечерта бе специалният приз на основния организатор на анкетата, двукратната олимпийска медалистка и петкратна световна шампионка по спортна стрелба, основателката на „Дакс Медия“ Весела Лечева. Получи я Мартин Камбуров (Берое), който взе и приза за Нападател номер 1 у нас.

Юрген Матай от ЦСКА беше определен за автор на най-красивия гол у нас за изминалото първенство.