Novapress – Директните новини Днес

Кошмар за ЦСКА в Украйна, Зоря победи с два късни гола

ЦСКА загуби с 0:2 гостуването на Зоря (Луганск) и остава на последното място в група „С“ на Лигата на конференциите. „Червените“ допуснаха две попадения в края, след като преди това не се възползваха от няколко ситуации, при които можеха да поведат в резултата.

В 87-ата минута Шахаб Захеди наказа Густаво Бусато след фрапантна грешка на Томас Лам, а в петата минута на добавеното време се разписа и Аллаху Сайядманеш – 2:0.

На срещата на стадион „Славутич Арена“ в Запорожие „армейците“ бяха подкрепяни от само двама свои фенове. Както е известно, първоначално от Зоря обявиха, че заради мерките няма да бъдат допускани фенове, което провали екскурзията на феновете от България. Властите в Украйна обаче промениха решението си в последния момент и позволиха на запалянковците да влизат в стадиона, представяйки зелен сертификат.

До момента „армейците“ имат една спечелена точка в групата, а загубата от украинския тим с 0:1 на стадион „Васил Левски“ преди две седмици направи илюзорни шансовете за продължаване напред.

Стойчо Младенов направи само една промяна в титулярния състав в сравнение имената, на които заложи от първата минута при поражението от Зоря. Тази вечер стартира Амос Юга, докато Карло Мухар остана на пейката.