Novapress – Директните новини Днес

ЦСКА загуби от Зоря в София, съдията помогна на гостите

ЦСКА загуби от Зоря (Луганск) с 0:1 играят в мач от група „C“ на Лигата на конференциите. Аллахаяр Сайядманеш (65) вкара красив гол и донесе победата за украинците, а Тибо Вион бе изгонен с края с директен червен картон и „армейците“ завършиха в намален състав. Малко преди това три техни претенции за дузпа не бяха уважени от австрийския съдия Мануел Шутенгрубер. В другата среща Бодьо/Глимт размаза Рома с 6:1.

Двата отбора премериха сили в евротурнирите отново, след като вече го направиха в Лига Европа през 2019 година, когато украинците не без помощта на съдиите елиминираха ЦСКА след 1:1 в София и 1:0 на своя земя.

Стойчо Младено заложи на схема 4-4-1-1 с Жорди Кайседо на върха на атаката, подпомаган активно от Греъм Кери. В предни позиции на украинския тим действаха Шахаб Захеди и Олександър Гладкий.

„Червените“ започнаха по-активно и още в 6-ата минута пропиляха страхотен шанс да поведат в резултата. Яник Вилдсхут получи чудесен пас, нахлу в наказателното поле и шутира, но за жалост топката се удари в мрежата от външната страна. Играчите на Стойчо Младенов продължиха да имат инициативата и в 15-ата минута Жорди Кайседо бе изведен зад украинската защита, но последвалият му удар бе отразен от вратаря Матсапура.

Доминацията на ЦСКА продължи и след половин час игра Жорди Кайседо получи нов шанс да обстрелва вратата на гостите след комбинация с Вилдсхут и Йомов, но Матсапура отново бе на мястото си. До края на полувремето „армейците“ не спряха да атакуват и центрират в пеналта на украинците, но без успех, а най-чистото положение се откри пред Георги Йомов, но в последния момент бранител се намеси и топката излезе в пореден корнер.

Гостите излязоха преобразени след почивката и заиграха доста по-добре, отправяйки неточни удари чрез Блутса от фаул и Громов от далечна дистанция. В 57-ата минута Стойчо Младенов направи принудителна смяна и на мястото на контузения Греъм Кери в игра се появи Федерико Варела. Украинците продължиха да са по-активни в предни позиции и след спасяване на Бусато след изпълнен от Шахаб Захеди пряк свободен удар стигнаха до гол в 65-ата минута, когато Аллаахаяр Сайядманеш бе точен за 0:1 с мощен удар от десния ъгъл на наказателното поле.

Младенов реагира с пускането в игра на Тибо Вион и Йоан Баи, а в 76-ата минута Мухар засече центриране от корнер, но не успя да преодолее Матсапура. В рамките на две минути между 84-ата и 86-ата „армейците“ имаха три претенции за дузпа, но в нито една от ситуациите съдията не посочи бялата точка. Първо Йоан Баи бе изблъскан в наказателното поле, но Шутенгрубер даде корнер, а след това подмина на два пъти игра с ръце на украински бранители.