Novapress – Директните новини Днес

Лудогорец би Шахтьор (Солигорск) в самия край

Лудогорец стартира с победа участието си в Шампионска лига. В първи мач за новия сезон и от първи квалификационен кръг от турнира „орлите“ победиха с 1:0 беларуския Шахтьор Солигорск в Разград. Българският първенец удари две греди, попадение на Сотириу бе отменено заради засада, но в последните секунди ликува с попадение на Каули Оливейра.

Лудогорец започна силно двубоя, а най-деен бе Текпетей. Той пробва мерника си още в първите минути, но ударът му профуча покрай вратата. Каули и Десподов също пропуснаха добри възможности.

В 32-ата минута Десподов стреля отлично от фаул, но топката срещан напречната греда.

Натискът се увеличи след почивката, а гостите се окопаха в своята половина. Текпетей пропусна страхотен шанс, като вратарят на Шахтьор спаси сигурен гол с много добър рефлекс. Оливие Вердон нацели гредата в 59-ата минута, когато поолучи отлична топка на точката на дузпата.

В 79-ата минута Сотириу надскочи защитник на Шахтьор и с глава реализира, но попадението бе отменено заради засада.

В 3-ата минута на добавеното време Лудогорец стигна до победния гол. Чибота бе изведен по фланга, веднага пусна пред вратата, където Каули от 2 метра не сгреши – 1:0.