Novapress – Директните новини Днес

Нафтата започна контролите с победа над Марек

Нефтохимик постигна победа в първата си контрола от лятната подготовка, след като надделя с 2:1 над новака във Втора лига Марек Дупница на стадион „Раковски“ в центъра на София.

„Шейховете“ показаха доста прилично ниво, макар че това е първата проверка на отбора. В крайна сметка момчетата на Краси Мечев демонстрираха футболни стойности на терена и стигнаха до успеха.

Още преди да е изтекла 5-ата минута Калоян Стефанов вкара своя дебютен гол за бургазлии, а минути след това след автогол отборът от морето стигна до аванс от 2:0 в резултата.

Минути след почивката Марек стигна до гол с който намали и който бе дело на Владимиров.

Към края на самата среща дупничани пропуснаха дузпа, след като каращият проби Георги Ставрев отрази удара от „бялата дузпа“.