Novapress – Директните новини Днес

Позитивно реми за България срещу Словакия

Словакия и България завършиха при 1:1 в приятелски мач в австрийския град Рийд преди участието на съперника на Евро 2020.

Нашите започнаха отлично и изиграха невероятни първи 15 минути, в които Атанас Илиев откри резултата в 9-ата минута (1:0) след пас на Десподов, които удари гредата малко преди това и пропусна още едно добро положение.

Словаците започнаха да поглеждат по-сериозно към нашата врата след 20-ата минута, а в 26-ата изравниха с попадение на Ласло Бенеш (1:1). До края на полувремето атаките се редуваха и към двете врати, но така и не се стигна до удар, който да промени равенството.

На полувремето треньорът на нашите Ясен Петров направи три смени и в игра се появиха Николай Михайлов, Доминик Янков и Димитър Илиев.

Началото на втората част не предложи сериозни опасности пред двамата вратари, макар на няколко пъти да бяха обстрелвани. Резервата Доминик Янков беше много близо до втори гол за България в 70-ата минута, когато опита техничен удар в далечния ъгъл, но вратарят на словаците се справи.

До края на мача Карагерен за България и Ирка за Словакия пропуснаха да променят резултата и той остана непроменен – 1:1.

България има две победи, вече две равенства и 4 загуби в осем мача със Словакия при голова разлика 6:11. Равенството е второ поредно за българите под ръководството на Ясен Петров след 0:0 със Северна Ирландия през март и загубите от Италия (0:2) и Швейцария (1:3) в дебюта му.

На нашите предстоят още две сериозни проверки в близките дни – в събота (5 юни) гостуваме на Русия в Москва, а на 8 юни играем със световния шампион Франция в Париж.