Novapress – Директните новини Днес

Локо (Пд) развали празника на шампиона Лудогорец в Разград

Шампионът Лудогорец допусна домакинска загуба с 1:2 от Локомотив (Пловдив) в мач от 28-ия кръг на Еfbet Лига.

„Орлите“, които се настройваха за награждаването с титлата и златните медали след срещата, позволиха на „черно-белите“ да сътворят обрат и да измъкнат трите точки от стадион „Хювефарма Арена“.

По този начин Локо (Пд) изпревари ЦСКА в битката за второто място. „Смърфовете“ събраха 55 точки, а „армейците“ имат 53.

Бърнард Текпетей даде преднина на Лудогорец в 15-ата минута, а само 120 секунди след това Георги Минчев вкара за 1:1. Пълният обрат стана факт в 32-ата минута, когато Димитър Илиев реализира дузпа.

Наказателният удар беше отсъден от съдията Ивайло Стоянов за фаул на Текпетей срещу капитана на Локомотив.