Novapress – Директните новини Днес

ЦСКА не сгреши срещу Черно море въпреки управленските проблеми

ЦСКА победи Черно море с 1:0 в мач от осемнадесетия кръг на Първа лига, игран на стадион „Българска армия“ пред празни трибуни и по този начин се доближи само на три точки от първото място във временното класиране.

През първото полувреме играта бе равностойна. В 9-ата минута Адалберто Пеняранда премина през няколко футболисти на противника и бе грубо фаулиран от капитана на Черно море Даниел Димов, за което съдията му показа жълт картон. С изпълнението на прекия свободен удар се нагърби Тибо Вион, но изстрелът му профуча край дясната греда на Иван Дюлгеров.

В 26-ата минута и Виктор Попов  бе декориран в жълто. До края на първата част официални предупреждения за армейците получиха Пламен Гълъбов, Адалберто Пеняранда и Юрген Матей.

Двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство като опасните положения за гол отсъстваха и за двата отбора.

През втората част армейците заиграха значително по-добре и оказаха сериозен натиск спрямо своя опонент.

В 59-ата минута Адалберто Пеняранда направи хубав пробив в наказателното поле и стреля по диагонала, но стражът на моряците успя да отбие.

Десет минути по-късно Тиаго Родригез центрира много хубаво отдясно и новото попълнение Жорди Кайседо надскочи двама защитници на Черно море, насочвайки топката с глава безпощадно в долния ляв ъгъл на Иван Дюлгеров.

По този начин червените поведоха в резултата с 1:0. До края на срещата нямаше повече попадения и така армейците  се поздравиха със заслужена победа.

Тя е втора от началото на пролетния полусезон и осма поредна в първенството до този момент.

Следващият мач на ЦСКА е на 27 февруари (събота) от 15:00 часа, когато отборът ни гостува на Лудогорец в Разград.