Novapress – Директните новини Днес

ЦСКА 1948 смачка жалкия Ботев (Пловдив), Камбуров блести с хеттрик

ЦСКА 1948 разби гостуващия Ботев (Пловдив) с 5:0 във втората среща от осмия кръг на efbet Лига. Мартин Камбуров реализира хеттрик и има вече 34 гола в елита.

Гостите първи бяха много близо до гола в 11-ата минута, когато Неделев центрира от фаул, а Еспиноза стреля от упор с глава, но Наумов изби в корнер.

След това играта се накъса и едва в 36-ата минута домакините организираха добра атака през центъра. Топката достигна до Денислав Александров, който шутира от 16-17 метра, а Еспиноза игра с ръка и съдията Петър Костадинов посочи бялата точка. Мартин Камбуров пък реализира първия си гол в мача от 11-метровия наказателен удар за 1:0.

В добавеното време на първата част ЦСКА 1948 нанесе втори удар и отново Камбуров бе главно действащо лице. Той намери с великолепен пас Галин Иванов, който вкара красив гол от воле за 2:0.

Секунди след началото на второто полувреме Камбуров изведе Иванов сам срещу Аргилашки, но вратарят на пловдивчани спаси. В 50-ата минута обаче Георги Русев преодоля Работов отляво на границата на наказателното поле, навлезе в него и с хубав удар по земя прати топката в далечния ъгъл на вратата за 3:0. Само 120 секунди по-късно Денислав Александров излезе сам срещу Аргилашки леко вдясно, но стражът спаси.

В 62-ата минута Денислав Александров надбяга Цикарски отдясно, след което върна към Сашо Александров, който центриране и Камбуров хладнокръвно с глава отбеляза втория си гол в срещата за 4:0. Това обаче не бе всичко от него. В 68-ата Камбуров получи пас от Русев пред наказателното поле и шутира. Аргилашки чукна леко топката, тя се отби в горната греда, след което в тялото на вратаря и влетя в мрежата за 5:0. Така нападателят оформи своя хеттрик с гол №242 в елита.

Домакините не спряха да атакуват и в 83-ата минута бяха близо до поредно попадение. Пиргов свали към резервата Гущеров, който шутира от воле, но на сантиметри покрай лявата греда.