Novapress – Директните новини Днес

Левски издрапа равен срещу Витоша (Бистрица) в самия край

„Левски“ завърши 1:1 от „Витоша“ (Бистрица) в контролна среща, играна на „Герена“. Венцислав Бонев откри резултата след корнер в 16-ата минута, а Боби Цонев изравни от дузпа в 90-ата.

В състава на „сините“ започнаха като титуляри Атанас Курдов, Клаудио Тавареш и Алекс Петков. На терена бе и новото попълнение на тима Борислав Цонев.

Още в началните секунди Паулиньо имаше шанс, но ударът му премина встрани от вратата на Валентин Ганев. В десетата минута Деян Иванов се размина с центриране отдясно, а малко след това Патрик-Габриел Галчев се оказа на стрелкова позиция, но юношата на „сините“ не намери мрежата. Така се стигна до 16-ата минута, когато капитанът на гостите Венцислав Бонев реализира след ъглов удар.

В 26-ата минута капитанът на „Левски“ в този мач Паулиньо направи голям пропуск във вратарското поле. Бразилецът засече подаване на Насиру, но за изненада на всички не намери целта. В 36-ата минута Боби Цонев стреля към Галев, но стражът на „Витоша“ улови. В последните секунди на първото полувреме Цонев отново застраши мрежата на „тигрите“, но отново топката намери покой в ръцете на Галев.

Втората част предложи нови шансове за „сините“. В 65-ата минута Галчев центрира сполучливо, но Курдов не успя да намери добре топката. В 72-ата минута „сините“ направиха добра атака, завършена от Насиру с удар в гредата. 120 секунди по-късно Живко Атанасов намери мрежата с глава, след центриране на Патрик-Габриел Галчев, но главният съдия видя нарушение на защитника и отмени гола.

До края „Левски“ имаше още няколко положения за гол, а в 90-ата минута Боби Цонев изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Насиру.

Левски – Витоша 1:1

0:1 Венцислав Бонев (16)

Левски: 12. Кръстев, 20. Тавареш, 2. Петков, 39. Иванов, 14. Стаматов, 66. Старокин, 10. Цонев, 7. Паулиньо, 18. Насиру, 22. Галчев, 19. Курдов.

Резерви: 1. Иван Топалов (В), 3. Живко Атанасов, 15. Мартин Хайдаров, 16. Николай Калинов, 21. Слав Петков, 26. Илиян Йовчев, 24. Добрин Денев, 25. Виктор Георгиев