Novapress – Директните новини Днес

ПСЖ грабна Купата на Франция след минимален успех над Сент Етиен

Бразилската звезда Неймар отбеляза единствения гол във финала за Купата на Франция, в който Пари Сен Жермен се наложи над Сент Етиен с 1:0. Нападателят се разписа в 14-ата минута и помогна на парижани да направят дубъл на домашната сцена.

В началните минути ПСЖ поведе в резултата. Мбапе се промъкна между няколко защитници и стреля, но Жеси Мулен спаси. Топката отиде на крака на Неймар, който с помощта на напречната греда я прати в мрежата.

В средата на полувремето Тило Керер се контузи и трябваше да бъде заменен от Колин Дагба. В 25-ата минута Ди Мария отправи много коварен удар, след който топката тупна точна пред Мулен, но той успя да реагира и изби в корнер.

Последва ключовият епизод в двубоя, след който везните още повече се наклониха към парижани. Мбапе отново демонстрира скоростта си, а ветеранът Лоик Перен се хвърли с шпагат в краката му и го повали. Реферът Амаури Делеру вдигна жълт картон на защитника, а футболистите на двата тима си спретнаха меле, което донесе официални предупреждения на Бакер, Паредес и Амума.

Делеру прибегна до намесата на ВАР и прегледа ситуацията, след което промени решението си и изгони Перен. Мбапе пък не успя да продължи двубоя и вместо него влезе Сарабия. През второто полувреме световният шампион се появи на пейката на ПСЖ с шиниран крак и патерици.Заради продължителното спиране първата част беше удължена с цели 7 минути. Точно преди почивката незабележимият до момента Икарди получи възможност да обстрелва Мулен, но стражът на Сент Етиен отново показа класа.